Wybierz Markę
Zaufali Nam
Gwarancje
Partnerzy
Oferty Leasingowe PEKAO Leasing mBank Leasing

Nowe Audi A6

Kolejna generacja Audi A6 zostanie pokazana prawdopodobnie na targach IAA we Frankfurcie. A do sprzedaży samochód trafi na początku roku 2018. Konkurent Mercedesa klasy E i BMW serii 5 zostanie zbudowany na płycie podłogowej MLB. To ta sama konstrukcja, na której Audi skonstruowało model Q7.

Dzięki temu generacja o fabrycznym oznaczeniu C8 będzie lżejsza od poprzedniczki, nawet o 100 kg. Bazowymi jednostkami napędowymi będą dwulitrowe, czterocylindrowe silniki TFSI oraz TDI.

Nadchodząca generacja Audi pojawi się także w wersji hybrydowej. Benzynowy silnik 2.0 TFSI o mocy 265 KM, który będzie wspomagany przez elektryczną jednostkę napędową. wersja RS 6 będzie oferować aż 600 KM.

W nowej "szóstce" z Ingolstadt nie zabraknie również nowoczesnych systemów wspomagania pracy kierowcy, także tych związanych z rozwiązaniami quasi-autonomicznymi.

Według naszych informacji, samochód zostanie wyposażony m.in. w układ wspomagający zmianę pasa na autostradzie oraz aktywny tempomat działający do prędkości 200 km/h. A we wnętrzu zabraknie tradycyjnych analogowych zegarów oraz przełączników. Za sterowanie funkcjami będą odpowiadać pola dotykowe i panele.

Nowe A6 będzie wyróżniać się szeroką osłoną chłodnicy Single Frame, wąskimi reflektorami w pełni LED-owymi oraz ostrymi krawędziami w dolnej części zderzaka. W tylnej części samochodu wyróżnikami modelu będą przede wszystkim światła, węższe od tych stosowanych w obecnej generacji. Auto podzieli design z nowym A8, które powinno zadebiutować w połowie roku.  

Nowe BMW X3

Trzecia generacja modelu BMW X3 powinna trafić do salonów na początku 2018 roku. Bawarczycy zainwestują około 420 milionów dolarów w restrukturyzację zakładów zlokalizowanych w Rosslyn w RPA, w których będzie odbywać się produkcją X3 2018, a w przyszłości również modelu X7.

Nowe BMW X3 jest rozwijane pod nazwą kodową G01 i zostanie oparte na platformie Clare, która pozwoliła zredukować masę nadwozia o 100 kg w porównaniu do obecnej generacji. Pod względem wyglądu nie należy spodziewać się niespodzianek, ponieważ nowe X3 przyjmie najnowszą linię stylistyczną BMW (obecna np. w modelu X1 oraz serii 5) i będzie bardziej przestronne, komfortowe oraz dłuższe i szersze niż obecnie. Na wyposażeniu nowego BMW X3 2018 nie zabraknie m.in. systemu sterowania gestami, licznych systemów bezpieczeństwa, HUD oraz pakietu M Sport.

Jeśli chodzi o mechanikę, bardzo możliwa jest instalacja 1.5 l jednostki benzynowej z trzema cylindrami. Nie zabraknie także mocniejszych wersji o mocy 252 KM (30i), 265 KM (30d) oraz 320 KM (35d). Na szczyt oferty trafi wariant z 3.0 l sześciocylindrowym silnikiem twin-turbo o mocy około 360 KM. Klienci otrzymają również możliwość wyboru wersji plug-in hybrid z zasięgiem około 40 km wyłącznie na elektryce.

Audi Q6 – konkurent BMW X6

BMW X6 to pojazd, który był niemałą niespodzianką w świecie SUVów. Model ten zerwał z tradycją, a dzięki nietypowemu połączeniu pojazdu klasy SUV z usportowioną linią nadwozia powstała zupełnie nowa klasa pojazdów, którą BMW nazwało SAC – Sports Activity Coupé. Okazuje się, że Audi także ma zamiar stworzyć podobny pojazd, jednak nie stanie się to tak szybko. Jeden z niemieckich serwisów dotarł do informacji, że nowy model, który ma konkurować z BMW X6 pojawi się na rynku w 2018 roku. Pojazd z czterema pierścieniami w logo ma przyjąć nazwę Q6 i będzie bazował na płycie podłogowej nowej generacji modelu Q5. Spekuluje się, że Audi Q6 będzie zbliżone technologicznie do nowej generacji bardziej konwencjonalnego modelu Q5, jednak stylistyka modelu Q6 ma być nieco bardziej odważna z usportowioną linią nadwozia na czele. Model Q6 będzie się plasował w ofercie Audi powyżej modelu Q5 i z oczywistych względów ma być także od niego nieco droższy – w kuluarach mówi się o kwocie 39 000 euro, jednak są to jak na razie jedynie spekulacje. Do premiery pojazdu zostały jeszcze trzy lata, a więc zapewne jeszcze nie raz usłyszymy o tym modelu.
Strefy Płatnego Parkowania
Projektowanie stron internetowych Poznań
Budowa Domów Poznań
statystyka